Účinky saunování na naše zdraví

Rádi byste si na chvíli odpočinuli, hodili všechny starosti za hlavu a naplno se oddali relaxu? Chtěli byste krásně prohřát, uvolnit vaše tělo, načerpat nové síly a zároveň udělat něco pro své zdraví? Tak rozhodně neváhejte a navštivte řadu rozličných saun, které posílí Vaši imunitu, na našich wellness pobytech! Využijte slevy na wellness a dopřejte si krásnou dovolenou! Vydejte se na relaxační víkend sami nebo se svými blízkými a nechte se rozmazlovat! S našimi slevami se může nechat hýčkat skutečně každý!

Saunování je doporučováno řadou lékařů. Slouží nejen jako prevence proti nachlazení, ale i proti chřipce a různých dalších onemocnění horních cest dýchacích. Stimuluje imunitu a působí relaxačně. V sauně si můžete v klidu popovídat a po ochlazení se položit do odpočívárny. Vaše tělo a psychika se uvolní a zklidní, což mívá vliv i na lepší spánek. Díky pocení, odchází z těla spousty nežádoucích látek. Podle lékařů je ideální délka saunování po dobu deseti až patnácti minut, ale záleží jen na vás. Pokud by se stal pobyt v sauně pro vás nepříjemným, odejděte dříve. Následné ochlazení v bazénku či pod studenou sprchou by mělo probíhat pozvolna, aby se rozehřátý organismus stihl adaptovat a ochlazení pro něj nebylo takovým šokem.

Sauna a zdraví člověka

Pro příznivce tepla je sauna velmi lákavým místem. Saunování má mnoho blahodárných účinků na naše tělo. Napomáhá klidnější činnosti srdce, uvolňuje dýchací cesty, uleví vám od bolestí kloubů a svalů. Při pravidelných návštěvách jistě oceníte otužilost těla a vyšší odolnost proti nemocem. Pokud vás především v zimě trápí neustále studené končetiny, tak sauna je pro vás výborným řešením. Končetiny se zde lépe prokrvují. Dámy také jistě ocení příznivé kosmetické účinky, kdy dochází k vyplavení nečistot z kožních pórů. Vaše kůže bude vláčná a svěží. Zvýšené prokrvení prospívá taktéž vašim vlasům, které budou jemné a hebké.

Navštivte saunu a pociťte její blahodárné účinky na vlastní kůži. Dopřejte si odpočinek a zapomeňte na všední starosti. Naberte nové síly a nechte o sebe pečovat. Využijte naše slevy na wellness a udělejte něco pro sebe a své zdraví. Rozhodně nebudete litovat! Pozitivní účinky saunování na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Leave a Reply