Tipy na jarní prázdniny s dětmi

Část roku, kterou děti milují nejvíce bývají většinou prázdniny, doba vhodná na to, abychom vyrazili někam na společnou dovolenou. Stejně tak, aby se dobře bavili děti je důležité i to, aby jsem se dobře bavili my. Pokud chceme vyrazit na místo, kde není důležitý věk, zabaví se děti i dospělí, zamíříme přímo k naší největší přehradě, na Lipno. Ať už je léto, zima, jaro, nebo podzim, tady máme stále dost zábavy pro každého. Navíc při využití slevy na pobyty na horách ušetříme dostatek financí.

Zimní měsíce na Lipně

Celou zimu jsou na Lipně otevřeny dva velké skiareály. Skiareál Hochficht v Rakousku, nebo v Lipně nad Vltavou skiareál Lipno. Skiareál Lipno je vhodný pro rodiny s dětmi, zatímco Skiareál Hochficht, ležící ve vyšší nadmořské výšce má prudší sjezdovky, je vhodný pro zkušené a otrkané lyžaře. Přehrada Lipno je dále upravena na nejdelší bruslařskou dráhu, a jsou zde upravené běžecké trasy pro běžkaře. Ten, kdo dává přednost adrenalinu může vyzkoušet snowkiting, který k nám přišel ze severnějších zemí, kdy za pomoci padáku jsme taženi na snowbordu po Lipně.

Na jaře a na podzim má Lipno svou kouzelnou atmosféru. Jelikož zde nejsou zástupy lidí, je zde klid a ticho vhodné pro odpočinek a relaxaci. Šumava nabízí mnoho turistických a cyklistických tras, které můžeme procházet také s pomocí Nordic walking, holí, které napomáhají chůzi. Chůze je pak více dynamičtější a práce těla efektivnější. Nordic walking jsou vhodné jak pro děti, tak i pro starší osoby. Dále si můžeme vypůjčit čtyřkolky, nebo horské koloběžky.

Letní dovolená na Lipně

Největší oblíbenost má Lipenská přehrada v létě. Kromě klasického koupání můžeme vyzkoušet jachting, windsurfing, nebo sjet Vltavu. Okolí Lipna je oblíbeno jak pro cyklisty, tak pro in line bruslaře. V každém ročním období jsou dostupné také muzea a zámky jako jsou například poštovní muzeum, pravidelně pořádaný Lipnofest, nebo muzeum Adalberta Seifetra, které nabízí prostory studovny, prostory jsou využívány na sezónní výstavy, nebo se zde konají také kulturní akce. Využijte slevy na pobyty a užijte si skvělou dovolenou na Lipně!

Leave a Reply