Slevy na romantické vinařské pobyty

Víno. Pro vinaře znamená převážně tvrdou práci, trpělivost, pro mnohé z nich taky druh obživy. V konečném důsledku pak uspokojení, když nám, konzumentům, vykouzlí jejich celoroční práce úsměv blaženosti. Pro mnohé z nás víno představuje romantiku, krásné chvíle strávené s přáteli, rodinou či partnerem. Ovšem víno chutná jinak doma a jinak přímo na vinicích, odkud pochází. NewGo.cz vám nyní přináší příležitost strávit romantický pobyt se slevou na Moravě, kolébce vinné révy.

Lednice jako příslib romantiky

Spojit víno a romantiku není ani z poloviny těžké, už proto, že tyto dvě věci k sobě neoddělitelně patří. Kdybychom měli vybrat to pravé místo, které obsahuje romantiku a víno v jednom, jednoznačně volíme Lednici.

Bylo, nebylo, spíše bylo, ale je tomu hodně dávno – do čech přišli páni Lichtenštejni a stvořili něco neuvěřitelného. Vzali si do parády Lednicko – valtický areál a přetvořili toto místo v pohádku. Jenom Zámek lednice je sám o sobě stavba přenádherná, usazená do obrovských zahrad, kde se lze procházet celý den, korzovat mezi rybníčky, ve stínech stromů či se vyhřívat na slunci.

Valtický barokní zámek

Valtice, přezdívány hlavní město vína, nabízí nejen, jak plyne z názvu, plnohodnotný vinařský zážitek, ale i prohlídky tamního zámku. Prohlídka 30 000 hektarů zahrad a 17 místností zámku zabere celý den. Co je ale pro nás důležité, je fakt, že v areálu zámku se nachází Národní vinařské centrum, které provozuje Salon vín České republiky a každoročně vybírají 100 nejlepších českých vín. Zde si můžete domluvit volné degustace nebo degustace řízené se sommeliérem.

Hurá za vínem

Nejbližší vinařské oblasti jsou Mikulov, Břeclav a Pálava. Využijte slevu na ubytování a v jedné z těchto městeček si vyberte penzion, kde se o vás královsky postarají. Okolí jsou protkaná množstvím cyklostezek, proto nemusíte mít strach, že propadnete nudě. Nejvhodnější dobou pro návštěvu vinařských oblastí je vinobraní. Každé město je pořádá samo a v různou dobu. Obecně se vinobraní odehrávají v první polovině září. Dovolená ve dvou jde zařídit levně díky slevovým portálům. Vyhledejte si slevu na vinařskou dovolenou pro dva a spolu s partnerem objevujte krásy Moravy – jak jinak, než se sklenicí dobrého vína po ruce.

Leave a Reply