Lyžařská zimní sezóna v Tatrách

Díky zdokonalování a stálé práci na službách u nás i ve světě si stále můžeme dopřávat více luxusu a péče. S přicházející zimou stále stoupají nabídky i poptávky dovolené v zahraničí, především milovníci lyžování a zimních sportů si příjdou na své. Horská prostředí nabízí ohromnou podívanou, kdy jsou pokryta sněhovou přikrývkou a ohromují svou velikostí. Hotely jsou připraveny ubytovat více návštěvníků a nabízejí výhody jak pro nás tak pro naše děti. Při využití slevy na lyžování si navíc můžeme ceny opět snížit. Alpy jsou častou volbou většiny, ale Tatry jim poslední léta velice silně konkurují.

Vysoké a Nízké Tatry

Slevy na lyžařské zájezdy do Tater jsou výhodné také proto, že doprava není tak náročná. Jedná se o naše sousedy, což nám umožňuje dopravit se na místo během pár hodin. Hotely nabízejí možnost stravování, ušetří nám tedy čas u plotny. Také pro ty, kteří si chtějí odpočinout, zde najdeme mnoho wellness nabídek, jako jsou masáže, zábaly, koupele, peelingy, dále zde najdeme sauny, bazény a další relaxační zařízení.

Co se týče sjezdovek samotných, jsou moderní, stále upravovaná, najdeme zde i nové lanovky. Areály jsou plné restaurací, wellness center, najdeme zde také školu lyžování, nebo například půjčovnu sortimentu a veškerého vybavení, které je třeba. Sjezdovky jsou rozděleny dle obtížnosti. Nejprudší svahy jsou vhodné především už pro velmi zkušené lyžaře, či přímo pro profesionály. Mírnější svahy jsou naopak vhodné pro děti či začínající lyžaře. Dopravu ke svahu zajišťují skibusy.

Tatry nejsou jen pro lyžaře

Zima v horách není jen o lyžování, najdou se i turisté, kteří milují zasněženou přírodu a vydávají se k vrcholu po zasněžených turistických stezkách. Některé vrcholy jsou v zimě uzavřeny, jiné povoleny s horským průvodcem. Je třeba dbát na dobré oblečení, chceme-li vylézt na vyšší hory, které mohou být zledovatělé, tak také na patřičné vybavení. Některá místa nám usnadní lanovky, které vedou buďto přímo na vrchol hory, nebo pod vrchol, kde nás čeká už jen finální výstup.

Leave a Reply