Kam za vánočními trhy

Vánoce jsou bezesporu nejkouzelnějším obdobím roku. Co je ovšem dle mého nejvíce kouzelné, jsou vánoční trhy. Vůně punče a svařeného vína, vánoční atmosféra a mírumilovná nálada mezi lidmi. My nyní přicházíme s tipem, kam se za nejhezčími trhy vydat.
V podstatě každé větší město si dá práci a vánoční trhy připraví, ne ovšem všechny stojí za navštívení. Pokud jste milovníky jakýchkoliv trhů, vánočních obzvlášť, rozhodně si nenechte ujít tyto:

Vánoční trhy ve Vídni

Jeden z nejoblíbenějších trhů se pořádá již od roku 1975 na Radničním náměstí. Je zde rozmístěno na 150 stánků nejen s tradičními řemeslnými výrobky a bohatým doprovodným programem pro děti. Ty si mohou vyzkoušet například pekařské řemeslo a upéci si sušenky, dále mohou vyrábět rámečky, skleněné vázy, svíčky a mnoho dalších. Čeká na vás také starovídeňský kolotoč a vánoční expres. Atmosféru doplňuje hudební kulisa v podobě koncertů mezinárodních pěveckých souborů. Každoročně trh přiláká na 500 tisíc zahraničních hostů. NewGo.cz vám přináší slevy na adventní zájezdy, tak neváhejte a využijte jedinečné příležitosti navštívit proslulý vídeňský vánoční trh.

Vánoční Praha

Praha nabízí několik vánočních trhů. Ty největší se ovšem nachází na Staroměstském a Václavském náměstí. Každoročně je prosvítí stovky žárovek a provoní pečené kaštany. Čekají na vás stánky s vánočními dekoracemi, dárky, cukrovinkami a punčem, ukázky lidových řemesel, vystoupení pěveckých a divadelních souborů. Pokud se chcete na větší trh podívat a nechce vyjíždět zrovna do Vídně, rozjeďte se do Prahy třeba na prodloužený víkend se slevou.

Vánoční trhy Salzburg

Trhy v Salzburku jsou jedny z nejvyhledávanějších díky nenapodobitelné atmosféře, kterou umí organizátoři vykouzlit. Najdeme jich zde několik, ovšem nejnavštěvovanější se nachází na starém městě. Historické centrum města a náměstí Domplatz a Residenzplatz jsou jedním z míst, kde se trhy konají. Vyzkoušejte Mozartovy koule, jablka v cukrové polevě, obdivujte se ručně vyřezávaným betlémům, poslechněte si vánoční koledy, vyrobte vlastní dekorace.

Vánoční svátky bychom měli trávit s rodinou a nejvěrnějšími přáteli. Vezměte je proto na jeden z vánočních trhů a zažijte neopakovatelné okamžiky, které tamní atmosféra umocňuje. Využijte slevy na adventní zájezdy a oslavte vánoce tak, jak by oslavovány být měly.

Leave a Reply