Dovolená v zimě v alpských střediscích

Dovolená na horách je krásným zážitkem pro celou rodinu. Po celý rok se v práci uháníme, plníme standardy, zabýváme se každodenními záležitosti. Přes léto vybíráme převážně dovolenou někde u vody, nebo cestujeme přímo k moři či za poznáním. V zimě je to naopak, cestujeme na hory, kde se ubytujeme v krásném horském hotelu či roubence a volný čas trávíme lyžováním, turistikou či dalšími sporty. Jedno z nejrozlehlejších a nejčastějších míst, kam na hory cestujeme, jsou Alpy. Alpy díky své rozloze sahají do několika států. Díky využití slev na lyžování v Alpách, nebo slevy na lyžařské dovolené pro děti a za svou dovolenou tak ušetřit.

Vzhůru za lyžováním do Alp

Nejoblíbenější místa jsou v Rakouských Alpách, Francouzských a také Italských. Abychom měli jistotu, že bude dostatek sněhu, doporučuji navštívit přímo ledovce. Mezi ně patří například Pitztal, Zell am See, Kaprun a mnoho dalších. Ubytování je často velice blízko sjezdovek, dostaneme se k nim pěšky či přímo na lyžích. Ubytování, které v takové blízkosti není, nabízí dopravu pomocí skibusů, které v daný čas odváží turisty přímo ke sjezdovkám a zpět.

Sjezdovky jsou pravidelně upravované, pokud je málo sněhu tak jsou také uměle zasněžované. Vybírat si můžeme z mnoha druhů obtížností, což umožňuje i méně zkušeným lyžařům či úplným laikům si dovolenou užít. Pro úplné začátečníky jsou zde jak půjčovny vybavení, tak školy lyžování, kde instruktoři vynakládají svůj čas a učí skupinky začátečníků správným technikám. Jsou však i takoví, kteří nejezdí za lyžováním, ale za horskou turistikou, běžkováním, nebo i odpočinkem.

Po sportu odpočinek

Jak bylo již zmíněno, do hor můžeme cestovat také za odpočinkem. Není se čemu divit, jelikož krásná tichá a horská příroda má odjakživa příznivý vliv na tělo i mysl. Máme možnost si zajít do krytých bazénu, navštívit některou z mnoha druhů saun, navštívit solnou jeskyni či využít některou z masáží. Mezi nejčastější procedury patří zábaly, nebo masáže. Rodiny mají také výhodu toho, že děti zde mají často slevu, nebo jsou ubytovány zdarma. Slevy lyžování v Alpách jsou také vhodné jako dárek pro páry, jelikož je zde krásná romantická atmosféra.

Leave a Reply